آغار فعالیت رسمی شبکه نسل پنجم تلفن همراه

 طی مراسمی در روز یکشنبه اقدامات اجرایی برای استقرار اولیه شبکه نسل پنجم تلفن همراه در تهران و توسعه خدمات مبتنی بر نسل پنجم در ایران با تبادل تفاهم نامه‌هایی بین وزیر ارتباطات، روسای دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف و علوم پزشکی شهید بهشتی، معاونت علمی ریاست جمهوری و منطقه آزاد کیش به طور رسمی آغاز شد.

بر این اساس قرار است تا پایان دولت دوازدهم خدمات نسل پنجم برای ارائه خدمت اینترنت پرسرعت خانگی در مناطق پرجمعیت کشور عملیاتی خواهد شد.

وزیر ارتباطات در مراسم «رونمایی از کاربست‌های ۵G در ایران» گفت:
امروز شبکه ی ۵G ایرانسل در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ساختمان مرکزی شرکت ایرانسل و مناطق اطراف این دو ساختمان، در حال خدمات‌دهی است و به زودی در منطقۀ عمومی عباس‌آباد تهران و دانشگاه تربیت مدرس نیز راه‌اندازی می‌شود.

 

در بحث آموزش آنلاین، همان‌طور که همراه اول از آموزش و پرورش پشتیبانی می‌کند، ایرانسل و مخابرات نیز در کنار بخش آموزش‌عالی و دانشگاه‌های کشور قرار گرفته و از نظر پهنای باند و زیرساخت لازم، از این بخش پشتیبانی می‌کنند.

گفتنی است که در این مراسم، ایرانسل دو تفاهم‌نامه برای توسعۀ پزشکی از راه دور و حمل‌ونقل هوشمند بر بستر شبکۀ نسل پنجم تلفن همراه امضا کرد.

 

بخوانید: تاکسی های پرنده از مهرماه برفراز آسمان کشور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *