آیا امارات به مریخ می رسد؟

emirates and mars

بررسی جو مریخ توسط امارات متحده

مأموریت امارات متحده عربی  برای سفر به مریخ: امیدواریم این پروژه “یک گام واقعی رو به جلو برای اکتشاف” باشد.

اولین مأموریت فضایی اعراب برای راه یابی به مریخ در حال آماده سازی پرتاب ظرف چند هفته آینده است. عملیات سوخت گیری در هفته آینده آغاز می شود.

هفت ماه طول خواهد کشید تا ۴۹۳ میلیون کیلومتر برای رسیدن به مریخ طی شود و داده های جدیدی درباره آب و هوا و جو آنجا به زمین ارسال شود. کاوشگر اماراتی برای جمع آوری داده های کافی از یک سال مریخ ۶۸۷ روز در مدار این سیاره خواهد ماند.

سارا العامیری، وزیر علوم پیشرفته امارات متحده عربی در یک جلسه توجیهی در روز دوشنبه گفت: این پروژه باید یک انگیزه بزرگ برای دانشمندان جوان عرب باشد تا در رشته مهندسی فضا فعالیت خود را آغاز کنند.

آیا امارات متحده عربی به سیاره سرخ می رسد؟

ربات فضاپیما اماراتی که “به نام امید” نامیده شده است در تاریخ ۱۴ ژوئیه توسط یک موشک ژاپنی از یک جزیره دورافتاده در کشور ژاپن بلند می شود. این کاوشگر دارای سه نوع سنسور برای اندازه گیری های پیچیده از جو مریخ خواهد بود. که شامل یک دوربین چند منظوره با وضوح بالا برای اندازه گیری گرد و غبار و ازن مریخ است. دومین سنسور، طیف سنج مادون قرمز برای اندازه گیری های مرتبط با اتمسفر است و سنسور سوم هم طیف سنج ماوراء بنفش است که برای اندازه گیری میزان اکسیژن و هیدروژن خواهد بود.

خانم العامیری گفته است كه یكی از محورهای اصلی این تحقیق، چگونگی فرار دو عنصر ضروری برای تشکیل آب، از مریخ خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *