بسترسازی شبکه‌های هوشمند شیراز

گام بلند شهرداری برای هوشمندسازی شهر

علی‌قربان صفرزاده رئیس حفاری و خسارت شهرداری شیراز با اشاره به اهمیت گسترش و تقویت زیرساخت‌های بستر‌ فضای مجازی و نقش آن در افزایش رضایتمندی شهروندان گفت: در راستای تبدیل شیراز به کلانشهر هوشمند، نیازمند ایجاد و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی به ویژه در فضای مجازی هستیم در همین راستا شهرداری شیراز با همیاری دستگاه ‌های خدمات‌رسان بدنبال اجرایی‌سازی شبکه‌های پایدار به منظور استفاده شهرندان از اینترنت پرسرعت است.
صفرزاده تقویت شبکه‌اینترنت پرسرعت را از نیاز‌های اصلی جامعه در عصر کنونی برشمرد و افزود: شیوع کرونا و ارائه آموزش‌های مجازی به همه ما یادآوری کرد که امروزه اینترنت پرسرعت از نیاز‌های اصلی و اساسی همه طیف‌های سنی در خانواده‌ها محسوب می‌شود. وی افزود: مجموعه شهرداری شیراز با همکاری شرکت مخابرات در تلاش است فرآیند صدور مجوز‌ها و اجرای پروژه را تسریع کرده و در حوزه هوشمندسازی کلانشهر شیراز گام‌های استواری بردارد.

رئیس حفاری و خسارت شهرداری شیراز افزود: این طرح در ابتدا به صورت آزمایشی در شهرک سبحان به وسعت ۲۰۰۰ متر اجرایی خواهد شد و چنانچه شاهد افزایش چشمگیر سرعت اینترنت و سایر اهداف مورد نظر باشیم با سرعت بیشتر و در مقیاسی وسیع تر در سطح شیراز اجرایی خواهد شد.

۱۰۰ کیلومتر بسترسازی شبکه‌های هوشمند شیراز

صفرزاده در ادامه از انعقاد یک تفاهمنامه همکاری میان شهرداری و شرکت مخابرات برای ایجاد ۱۰۰ کیلومتر بسترسازی برای ایجاد شبکه‌های هوشمند در سطح شیراز خبر داد و گفت: بسیاری از شهروندان اینترنت پرسرعت را از اپراتور‌های مختلف یا شرکت‌های خصوصی زیرمجموعه خریداری می‌کنند، اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم امکان بهره برداری کامل از ظرفیت‌های آن مهیا نیست. به همین دلیل مجموعه مدیریت شهری شیراز در این زمینه وارد شده و فرآیند حرکت شیراز به سوی شهر هوشمند را تسریع می‌کند.
صفرزاده فواید اجرایی سازی این طرح را برای شهروندان مثبت و ضروری ارزیابی کرد و گفت: با اجرایی سازی این طرح مشکل کمبود سرعت اینترنت در مقیاس وسیعی برطرف خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *