خاموشی صنعت در استان فارس

علیرضا رزم‌حسینی سه روز پس از انتخاب شدن به عنوان وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت کشور در نخستین سفر استانی خود روز جمعه راهی استان فارس شد. در این سفر استانی رزم حسینی با عده ای از مسئولان استان از جمله استاندار فارس، نماینده ولی فقیه، نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان دیدار داشت.

 

دیدار نمایندگان استان فارس با وزیر جدید صمت

نمایندگان استان فارس در این دیدار خواستار حل مشکلات مربوط به حوزه‌ های حمل و نقل ریلی، رسیدگی به اقدامات بانک‌ها، تشویق سرمایه‌گذاران، ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی و رونق‌ اقتصاد جنوب کشور به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی کشور شدند.

رییس مجمع نمایندگان فارس در نشست با وزیر جدید صمت گفت: هنگامی که به واحدهای تعطیل شده صنعتی و معادن غیر فعال نگاه می کنیم، به عمق مشکلات و نیازهای فارس پی می‌بریم. ابراهیم عزیزی اضافه کرد: بنابر آمار اداره صمت استان ۳۹۶۸ واحد صنعتی در استان وجود دارد که ۸۰۰ واحد آن غیرفعال است و ما از وزیر صنعت، معدن و تجارت انتظار داریم که دین خود را به فارس ادا کرده و تعهدات قبلی این وزارتخانه به استان فارس را عملیاتی کند و  همچنین شرایط را برای فعال کردن واحدهای صنعتی استان فراهم کند.

عزیزی در این دیدار از وزارت صمت خواست که منابع موجود عادلانه توزیع شوند و اظهار داشت: استان فارس در حوزه های صنعت و معدن با گرفتاری هایی مواجه است و به اشتباه استانی برخوردار نامیده می شود در صورتی که حقیقت چیزی دیگر است.

رییس مجمع نمایندگان فارس درباره شرایط موجود در معادن فارس نیز گفت: معادن بزرگی در فارس محبوس شده اند که برای پاسخ به نیازهای استان و کشور باید در چرخه تولید قرار گیرند.

 

فارس استان خاموشی صنعت است

عزیزی در پایان نیز با اشاره به کارخانه‌های تعطیل شده ی استان در سال های اخیر اظهار داشت: ما ملقب به صنعت خاموش هستیم و با این حجم از تعطیلی کارخانه ها، مجموعه وزارت صمت دین بزرگی به مردم استان دارد که باید ادا شود.

جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه اقتصاد فارس مبتنی بر کشاورزی است، اظهار کرد: با این حال، در زمینه کسب و کارهای مربوط به کشاورزی سهمی نداریم و این قابل قبول نیست. وی در ادامه افزود: ایران‌ خودرو فارس وابسته به تهران است و این موضوع باعث ضرر استان است.

علیرضا پاک فطرت دیگر نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد: اگر اقتصاد جنوب کشور رونق یابد اقتصاد کشور نیز رشد خواهد داشت. پاک فطرت از برخی دستورالعمل‌ها انتقاد کرد و گفت: هر روز یک دستورالعمل و بخشنامه اعلام می‌شود که برای برخی منفعت دارد و فعالیت‌های حوزه بازرگانی را مختل می‌کند که این ربطی به تحریم ندارد.

گفتنی است رزم حسینی صبح امروز ۱۱مهرماه در سفری یک روزه، به ‌منظور بازدید و اجرای پروژه‌های صنعتی فارس، به همراه هیاتی وارد استان فارس شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *