رجیستری گوشی‌ های تلفن همراه غیرحضوری می‌شود

پیگیری و نامه نگاری گمرک ایران با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره مسائل به وجود آمده از رجیستری حضوری گوشی تلفن همراه آن هم در مبادی ورودی کشور جواب داد. معاون فنی گمرک -مهرداد جمال ارونقی- که هفته گذشته در نامه ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اعلام گزارشی از شرایط به وجود آمده درباره این موضوع ابراز نگرانی کرده بود با اعلام غیرحضوری شدن رجیستری گوشی های تلفن همراه بیان کرد که با پیگیری‌های صورت گرفته این خدمت از ابتدای دی ماه به صورت غیرحضوری ارائه خواهد شد. بر این اساس همه فرایندهای حضوری لازم برای ثبت مشخصات گوشی و مالک در ورودی های کشور در زمانی کمتر از یک دقیقه توسط بارکدخوان انجام خواهند شد.

mobile registry

پیش از این براساس ابلاغیه به گمرکات اجرایی کشور از ۱۲ مهر امسال هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن‌ همراه و بعد از خروج از گمرکات اجرایی (مبادی ورودی کشور) توسط مسافران ممنوع شده بود که این فرایندها مشکلاتی را برای مسافران و همچنین پرسنل گمرک به وجودآورده بود. مشکلاتی از قبیل صف های طولانی و شلوغی همیشگی مبادی و نارضایتی پرسنل و کارکنان گمرک و …

اینجا در پیک پارسه از مشکلات به وجودآمده در روند ثبت حضوری گوشی های تلفن همراه بخوانید.

با بررسی‌های صورت گرفته از روند رجیستری موبایل، آنطور که ارونقی معاون فنی گمرک در این باره توضیح داده است مقرر شده که از ابتدای دی ماه رجیستری گوشی موبایل به صورت غیرحضوری انجام شود و فرایندهای حضوری در کمتر از یک دقیقه انجام شوند.

بر همین اساس پیش بینی شده است که اظهارنامه مسافران (که مشخصات گوشی تلفن همراه از جمله شماره IMEI در آن درج شده) توسط آژانس‌های مسافری در هواپیما توزیع و تکمیل شوند، در غیر این صورت تا حضور در سالن گمرک تکمیل شوند که به محض حضور در سالن گمرک گوشی تلفن همراه توسط ارزیابان و کارشناسان گمرک رویت شده و توسط بارکدخوان شناسه IMEI و بارکد پاسپورت مسافر در سیستم درج خواهد شد. پس از انجام این مراحل در مبادی ورودی، مسافر طی یک ماه باید با مراجعه به سامانه گمرک، ادامه فرایند رجیستری را انجام دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *