سهام ۴۱شرکت دانش بنیان در بازار بورس

    معاون علمی و فناوری رییس جمهور از فعالیت  ۴۱شرکت دانش بنیان در بازار بورس خبرداد.

 ستاری ۱۵ شهریور در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد کشور افزود:   بیش از ۵۳٠٠ شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد که طی سال گذشته ۱۲٠ هزار میلیارد تومان میزان فروش این   شرکت‌ ها بود.

به نقل از شهرآرا نیوز/ سورنا ستاری با بیان اینکه یکی از تحولات دولت توسعه شرکت‌ های دانش‌بنیان بوده است، ادامه داد: مبلغ ۲۸٠ هزار میلیارد تومان نیز قیمت گذاری ۴۱ شرکت در تابلو بورس است که افزایش تعداد این شرکت‌ها و توسعه آنها یکی از اتفاقات خوبی است که طی چند سال گذشته در اقتصاد کشور رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه استارتاپ ها در کشور به عنوان پدیده نوظهوری طی چند سال اخیر وارد چرخه فعالیت شده اند گفت:  بعضا سبب چالش بین این حوزه و اقتصاد سنتی ایجاد می‌شود که لازمه رفع این تقابل فرهنگ سازی است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به جهش استارت آپ ‌ها در حوزه‌ های مختلف افزود: متاسفانه برخی استارتاپ ها از جمله در حوزه گردشگری به واسطه شیوع کرونا متضرر شدند، اما عموما در حوزه‌ های مختلفی جهش‌ های قابل توجهی داشتند.

ستاری با اشاره به اینکه در کشور‌های مختلف در خصوص اصول ثبت ایده اختلاف نظر‌هایی وجود دارد و عموما ثبت ایده به راحتی ثبت اختراع نیست، گفت: در داخل بورس، بورس اختراع و ایده، برای عرضه ایده‌ها و اختراعات راه اندازی شده است که قدم خوبی است، اما هنوز نیازمند یک فرهنگ جدی است.

حمایت از مخترعین حوزه تشخیص و درمان کرونا

وی با اشاره به اینکه هنوز داروی مشخصی برای کرونا وجود ندارد، اما دارو‌هایی که باعث کاهش مرگ و میر و کاهش زمان بستری مبتلایان به این ویروس می‌شود در داخل کشور تولید می‌ شوند، گفت: مدتهاست که هیچ دستگاه و کیت تشخیصی وارد کشور نکردیم و از مخترعین در این حوزه حمایت می‌کنیم.

ستاری با اشاره به اینکه سالانه جامعه نخبگان کشور رصد می‌شود، افزود: روند مهاجرت نخبگان از کشور روند کاهشی داشته و با نگاه اجمالی به آمار‌ها می ‌توان گفت، مرداد ماه امسال بازگشت نخبگان از ۲۰۰دانشگاه برتر دنیا دو برابر سال گذشته رخ داده است.

وی با بیان اینکه طی سه سال گذشته در حدود ۴۰۰نفر از این نخبگان هیات علمی دانشگاه ‌های کشور شدند، اظهار کرد: امسال نیز می‌توانیم ۵۰۰نفر از نخبگان ایرانی در ۲٠٠دانشگاه برتر را برای فعالیت در بخشهای مختلف به کشور باز گردانیم. 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *