محمد ابولحسنی تهیه کننده شیرازی دیرین دیرین درگذشت

در حالی که صبح امروز «علی درخشی» نویسنده و کارگردان مجموعه «دیرین دیرین» در گفت و گو با خبرنگار فارس، اعلام کرده بود که وضعیت «محمد ابوالحسنی» که به کرونا مبتلا شده بود، خوب نیست و در کما به سر می برد، متاسفانه ساعتی قبل با خبر شدیم آقای ابولحسنی بر اثر کرونا درگذشته است. ابوالحسنی فعال حوزه صنعت پویانمایی و بازی های رایانه ای در ایران بود و تهیه کنندگی مجموعه های فاخری همچون تهران ۱۵۰۰، انیمیشن و بازی های دیرین دیرین و … را در رزومه خود داشت. وی چهار روز پیش با ۳۰ درصد درگیری ریه به بیمارستان امام خمینی(ره) مراجعه کرده و متاسفانه درصد درگیری ریه ها به ۸۵ درصد رسیده بود.

mohammad abolhasani محمد ابوالحسنی دیرین دیرین

ابوالحسنی سال ۸۳ از طرف وزارت نفت‌ نماینده بستن قرارداد با یک شرکت انیمیشن سازی می شود. سپس با توجه به اینکه شرکت انیمیشن سازی حداقل چهار ماه‌ زمان برای شروع فعالیت روی پروژه جدید می خواهد‌، او تصمیم می گیرد که خودش پروژه را پیش ببرد. تیمی حدود ۱۲ نفره تشکیل می دهد و خودش به عنوان ایده پرداز و تهیه کننده کار را استارت زده و یک شرکت تولید انیمیشن راه‌اندازی می کند که انیمیشن “‌خیلی خطرناکه حسن‌‌‌” محصول فعالیت این تیم می شود.

 

همکاری این تیم ادامه می باید تا در سال ۸۸ به تیمی ۱۸۰ نفری تبدیل می شود. سپس حوزه فعالیت خود را تا کشورهای حوزه خلیج فارس نیز گسترش می دهند. به نقل از محمد ابولحسنی آنها تا آن سال بنا به سفارش مشتریان به شکل خدماتی، انیمیشن سازی می کردند و هنوز مالک محتوا نبودند. اینجاست که به فکر تولید محتوا در این زمینه می افتند و در همین سال انیمیشن «حیات وحش؛ حیوانات منقرض شده» را می سازند. این انیمیشن فقط در فضای وب و مجازی منتشر می شود.

استقبال شدید از این انیمیشن‌‌ می شود تا جایی که چند جایزه هم می گیرد. همکاری ادامه می یابد تا در سال ۹۲ تصمیم می گیرند براساس اتفاقات روز انیمیشن‌‌های جذاب تولید کرده و در فضای مجازی منتشر کنند. در قالب تیم سه گروه شکل می دهند؛  گروه تولید محتوا، گروه انتشار محتوا و گروهی هم برای بازاریابی و تولید.

 

اینجا نقطه شروع دیرین دیرین می شود که تا امروز نیز ادامه دارد. مجموعه پویانمایی «دیرین دیرین» در سال ۹۴ ابتدا برای تلویزیون ساخته شد. انیمیشنی که می توان گفت انقلابی در دنیای انیمیشن ایران بپا کرد.

وی از ابتدای شکل گیری  مجموعه قمپز و پیش از آن نیز در «انیمیشن دیرین دیرین شیرازی» همکاران شیرازی خود را همراهی کرده و به عنوان مشاور به همکاری با این مجموعه نیز می پرداخت.

 

پیک پارسه درگذشت محمد ابولحسنی را به خانواده، همکارانشان و اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی ایران تسلیت عرض می نماید.

خدا رحمت کنه محمد ابوالحسنی رو... بی ریا بود، صاف و ساده، بی شیله پیله از جنس این روزها نبود، یعنی اگر نمیشناختیش باورت نمیشد اون آدم بزرگ و مهم همین آدمی هست که داره باهات میگه و میخنده نه فقط با من... با همه اینجوری بود تکیه کلامش رییس بود. چطوری رییس؟ چه خبر رییس؟ فلان کار چی شد رییس؟ وقتی بهم میگفت رییس میخواستم آب بشم میگفتم آقا ما مخلص شماییم نفرمایید این حرفو یادمه بخاطر یه آیتم ۲نصف شب بهم زنگ زد، با همون لحن همیشگی: “سلام اقای محقق خوب هستی برادر؟ میگم رییس این آیتم....” منی که خواب خواب بودم فقط اخر کلامش گفتم چشم رییس درستش میکنم. رفتنش هم شد عین همون تماس هاش...یهویی، بی مقدمه...دلتنگت میشیم رییس❤️

امیر رضا محقق – مدیرعامل استدیو HiPromo (قمپزکارتون)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *