موجو ویژن؛ استارتاپ جیمز باند برای کمک به نابینایان

موجو ویژن؛ استارتاپ جیمز باند برای کمک به نابینایان

استارتاپی که می خواهد یک نمایشگر را روی لنز تماسی خودش قرار بدهد

شاید سالها قبل در فیلم های تخیلی می دیدیم که چگونه یک فرد با پوشیدن لنز یا عینک می تواند اطلاعاتی را از اشیا یا انسان هایی که به آنها نگاه می کند دریافت کرده، در اینترنت جستجو کند، تماس بگیرد، عکس بگیرد و… .

استیو سینکلر، معاون ارشد بازاریابی Mojo Vision، این پلتفرم را (دستگاه محاسبه نامرئی) Invisible Computing می نامد.

این شرکت در ماه های قبل از یک صفحه نمایش رونمایی کرد که می تواند ۱۴۰۰۰ پیکسل در هر اینچ را نشان دهد، این کوچکترین و متراکم ترین صفحه نمایش پویا است که تاکنون ساخته شده است. اما شاید مهمترین نکته در رونمایی از این نمایشگر آن است که باعث شد شرکت موجو ویژن بتواند ۱۰۸ میلیون دلار بودجه جمع کند.

این در حالی است که نسخه های ساده تری از این فناوری توسط دیگر شرکت ها ارائه شده بود. مانند گوگل گلس.

Mojo Vision Building
ساختمان موجو ویژن

نسخه ی آزمایشی این لنز کلمات و اعداد ساده سبز رنگی را نشان می داد که روی دنیای واقعی در حال پرواز هستند. برای مثال می توانید نام کسی را که به شما نزدیک شده است ببینید. این نمایشگر از MicroLED ها استفاده می کند، فناوری ای که انتظار می رود نقش مهمی در توسعه عینک های هوشمند نسل بعدی مانند AR / VR و نمایشگرها داشته باشد.

Mojo Lens می تواند اطلاعاتی مفید و به موقع را که مردم می خواهند ارائه دهد بدون اینکه آنها را مجبور به نگاه کردن به یک صفحه نمایش یا از دست دادن تمرکز روی افراد و دنیای اطراف خود کند. آنها قصد دارد هر لنز تماسی را متناسب با چشم پوشنده تنظیم کند اینگونه حتی اگر لنز بچرخد یا بلغزد بار هم مشکلی در کارایی آن به وجود نمی آید.

این لنز اکنون در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد و در هیچ جای دنیا برای فروش در دسترس نیست.

درو پرکینز، مدیرعامل Mojo Vision گفته است هدف این شرکت برای Invisible Computing این است که بدون بمباران اطلاعاتی شدن یا منحرف شدن حواستان با داده ها بتوانید به اطلاعات مورد نظر خود دست یابید.

با استفاده از این فناوری ، موجو ویژن در تلاش است تا به ۲.۲ میلیارد نفری که از اختلال بینایی رنج می برند کمک کند. در حالی که این فناوری می تواند جالب باشد، Mojo Vision باید مراقب باشد تا این فناوری مانند فیلم های جیمز باند برای جاسوسی از افراد استفاده نمی شود.

با اخبار پیک مگ همراه باشید…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *