نمايشگاه فناورى اطلاعات و ارتباطات هفته تکنولوژی جیتکس

فراخوان ثبت‌نام در نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۰

ویژه شرکت‌ها و شتابدهنده‌های دانش بنیان

نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس از ۱۶ تا ۲۰ آذر ۱۳۹۹ در کشور امارات برگزار می شود.

نمايشگاه فناورى اطلاعات و ارتباطات جيتكس

 پیرامون موضوعات روز دنياى كامپيوتر و آخرين دستاوردهاى فناورى با حضور نمايندگانى از كشورهاى مختلف جهان از قاره‌هاى آسيا، اروپا، آمريكا و آفريقا هر ساله در مركز تجارت جهانى شهر دبى در كشور امارات متحده عربى جهت ارائه محصولات گوناگون نظير تكنولوژى صوتى، لوازم جانبي، بازیهای رايانه‌اى، سخت‌افزار و نرم‌افزار، خدمات اينترنت، خدمات فناورى و لپتاپ برگزار مى‌شود.
جيتكس در حال راه ‌اندازى بزرگترين جنبش جهانى شركتهاى نوپا و نوآوراست. توانمندسازى كارآفرينان بيش از ۳۵ كشور از طريق ارائه موفقيتهايشان، تامين منابع مالى، پيدا كردن مسير مناسب بازار، برقرارى ارتباط آنها با بيش از ۴۰۰ سرمايه‌گذار و ۲۰ هزار مدير ارشد اجرايى از جمله اهداف برگزارى اين نمايشگاه است.

در بخش future stars  نمایشگاه جیتکس، کشورهای مختلف جهان به ارائه‌ی دستاوردهای گوناگون خود در زمینه‌های تجارت الکترونیک، سلامت، شهر هوشمند، سفر و گردشگری، بلاکچین، آموزش، حمل و نقل، نرم افزار و رسانه‌های دیجیتال و اجتماعی می‌پردازند.

 صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای ارتقاء سطح کیفی فعالیت شرکت‌های دانش بنیان‌ ایرانی و آشنایی تیم‌های ایرانی با طرح‌های بین المللی، طی فرآیندی اقدام به آموزش، توانمندسازی و اعزام استارتاپ‌های ایرانی برای حضور در نمایشگاه جیتکس می‌نماید.

در این فراخوان شرکت‌ها و شتابدهنده‌های دانش بنیان سراسر کشور می‌توانند برای حضور در بخش future stars نمایشگاه جیتکس، از تاریخ ۲۸ تیر تا ۸ مرداد در سامانه غزال ثبت نام کرده و درخواست خود مبنی بر شرکت در این رویداد را ثبت نموده و پس از تکمیل فرایند ثبت نام، وارد مرحله ارزیابی شوند.

ارزیابی شرکت‌های ثبت نامی در سامانه غزال، با بررسی پارامترهایی همچون دستیابی به محصول نهایی، پتانسیل صادرات محصول و…، بمدت یک هفته توسط تیم ارزیابی انجام خواهد شد و شرکت‌ها در صورت تایید در این مرحله، وارد کمپ آموزشی می‌شوند.

دوره آموزشی یک‌ ماهه (از تاریخ ۱۵مرداد تا ۱۵ شهریور) به منظور توانمندسازی استارتاپ‌ها برای حضور شایسته در این رویداد بین‌المللی، در قالب آموزش‌هایی همچون چگونگی تدوین فایل‌های صادراتی، آموزش تعامل بین الملل، آشنایی با قوانین بین الملل و … برگزار می‌شود و در نهایت با کمک برای تهیه بروشورها و کاتالوگ‌های هر شرکت به زبان انگلیسی و همچنین تهیه کلیپ تبلیغاتی برای هر کدام از شرکت‌ها، این دوره پایان می‌یابد.

پس از پایان دوره توانمند سازی، در روز ۱۵ شهریور ماه، کلیه تیم‌های آموزش دیده، در یک رویداد demo day حاضر شده و توسط کمیته پذیرش که متشکل از نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری و شرکت کارن کراد است، مورد ارزیابی نهایی قرار خواهند گرفت و از بین تمامی تیم‌ها، ۲۰ تیم برتر برای اعزام به جیتکس و حضور در پاد جمهوری اسلامی انتخاب خواهند شد.

حمایت مالی مناسب از شرکت کنندگان

گفته می شود به منظور تسهیل فرایند حضور استارتاپ‌ها در این رویداد، حمایت‌های مالی حداکثری صورت گرفته است و هزینه‌های حضور در این رویداد به گونه‌ ای در نظر گرفته شده که کمترین میزان پرداخت به عهده شرکت‌ها باشد؛ بدین صورت که ۷۰ درصد از هزینه‌های مربوط به ویزا، حمل و نقل و اقامت به ‌عهده‌ی معاونت علمی و فناوری و تنها پرداخت ۳۰ درصد از آن با تیم‌ها می‌باشد و همچنین ۹۰ درصد از هزینه‌های پاد و شرکت در مسابقات را نیز صندوق نوآوری و شکوفایی متقبل شده است و تیم‌ها پرداخت ۱۰ درصد از هزینه‌های مربوطه را به عهده خواهند داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *