همکاری کوانتوم و صد استارتاپ در جذب سرمایه

فانتوم؛ رویداد جذب سرمایه برای استارتاپ‌های شیراز

رویداد جذب سرمایه فانتوم با هدف رفع مشکل تأمین سرمایه‌ی کسب‌وکارهای فناورانه، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد. در این رویداد که به‌علت شیوع کرونا به‌صورت آنلاین و توسط شتاب‌دهنده کوانتوم با همکاری مجموعه ۱۰۰ استارتاپ برگزار شد، سرمایه‌گذارانی ازجمله صندوق توسعه‌ی فناوری‌های نوین، اسمارتاپ ونچر، صندوق ایده نوتک آشنا، صندوق توسعه و کارآفرینی بهمن، صندوق پژوهش و فناوری استان فارس، خانه نوآوری تهران، شتابدهنده نیک استارتر و صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان حضور یافتند.
درمجموع ۴۰ طرح برای دبیرخانه این رویداد ارسال شد که در داوری اولیه ۱۶ تیم، با توجه به شاخص‌هایی ازجمله تیم، ایده و مرحله‌ای که در آن قرار داشتند جهت ارائه به سرمایه‌گذاران انتخاب شدند. به همین منظور برای آماده‌سازی تیم‌ ها جهت جلسه با سرمایه‌گذاران، هر تیم به‌ صورت جداگانه در جلسات راهبری حضور یافت.

 ۴ تیم برگزیده از سوی سرمایه‌گذاران

از بین ۱۶ طرح انتخاب‌شده ۴ تیم موفق به جلب نظر سرمایه‌گذاران شدند که به شرح زیر است:

جذب سرمایه استارتاپ ها رکلا برناتک ویراویراست پیتزا وای فای

تیم ویراویراست (ویراستاری هوشمند زبان فارسی) که از تیم‌های شتابدهنده کوانتوم است موفق به جذب بیشترین نظر موافق گردید. تاکنون سرمایه‌گذاری ۱۰۰ استارتاپ، خانه نوآوری تهران و صندوق پژوهش و نوآوری اصفهان قطعی گردیده است. همچنین اسمارتاپ ونچر و صندوق توسعه کارآفرینی بهمن در حال بررسی موشکافانه این طرح جهت هم سرمایه‌گذاری هستند.
تیم برناتک (ربات کمک‌کننده به توان‌یاب‌ها) که پیش از این هم جذب سرمایه کرده بود در مرحله دوم جذب سرمایه خود نیز موفق به جلب نظر سرمایه‌گذارهایی ازجمله ۱۰۰ استارتاپ به‌صورت قطعی و صندوق پژوهش و فناوری استان فارس، شتابدهنده نیک استارتر و مرکز نوآوری صبا در مرحله بررسی موشکافانه این طرح شد.
تیم پیتزا وای فای (رستوران زنجیره‌ای آنلاین به ‌صورت سفارشی‌سازی) یکی دیگر از تیم‌هایی بود که موردتوجه سرمایه‌گذاران واقع شد و در حال حاضر در مرحله بررسی موشکافانه توسط ۱۰۰ استارتاپ، خانه نوآوری تهران، شناسا، صندوق پژوهش و فناوری استان فارس و شتابدهنده تریگ آپ است.
تیم رکلا (خدمات حقوقی آنلاین) نیز با جلب نظر سرمایه‌گذارانی همچون ۱۰۰ استارتاپ و صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان و شتاب‌دهنده کوانتوم در مرحله بررسی موشکافانه قرار دارد.
علاوه بر تیم‌های ذکرشده ۵ تیم دیگر نیز در مرحله مذاکره با سرمایه‌گذار قرار گرفته‌اند که پس از قطعی شدن، این تیم‌ها نیز معرفی خواهند شد. واضح است که برگزاری رویدادهای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها می تواند از نقاط عطفی برای تقویت اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی باشد لذا توجه ویژه مسئولان امر و همچنین فعالان این حوزه می تواند زمینه را برای پیشرفت فضای کاری حاکم بر این حوزه ها مثبت تر از پیش کند.

روش های تامین مالی در استارتاپ ها و کسب و کار های نوپا را اینجا در پیک پارسه بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *