کپی اکانت‌های اینستاگرام در روبیکا

محتوای بعضی از حساب های پر مخاطب اینستاگرام به همان نام در اپلیکیشن ایرانی روبیکا کپی شده است

اختبار/ روز گذشته عده زیادی از صاحبان صفحه‌های عمومی و پرمخاطب در اینستاگرام اعلام کردند که حسابی مشابه حساب آنها در اپلیکیشن روبیکا ساخته شده و تمام محتوای صفحه اینستاگرامشان هم در آنها کپی شده است. این کاربران با اعلام اعتراض به این ماجرا و بیان اینکه تابحال در این اپلیکیشن عضو نشده‌اند خواستار حذف حساب جعلی منتسب به خود بودند.

کپی حساب های اینستاگرام در روبیکا

روبیکا: حساب های ساخته شده را حذف نمی‌کنیم

با اینحال امروز روبیکا با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن تکذیب تلویحی دست داشتن در این حساب‌سازی‌ها اعلام کرد که این حساب‌ها را کاربران ساخته‌اند و به همین دلیل روبیکا نمی‌تواند آنها را حذف کند.

 

در این اطلاعیه آمده است: «ضمن احترام به عزیزانی که تاکنون مفتخر به میزبانی ایشان در پلتفرم روبیکا نبوده‌ایم و ایشان منتقد ایجاد کانال توسط سایر کاربران به نامشان در روبیکس و روبینو هستند به اطلاع می‌رساند سلب شناسه کاربری بدون کسب اجازه از مالک کانال یا صفحه امکان‌پذیر نمی‌باشد»

 

فارغ از این موضوع که چنین حساب‌سازی‌ها و انتقال اطلاعات گسترده‌ای اصلا در توان کاربران عادی هست یا نه، برخی معتقدند این ماجرا مقدمه‌ای است تا پس از تصویب طرح صیانت در مجلس، دست‌اندرکاران بتوانند با طرح این ادعا که اکثر کاربران جدی اینستاگرام به روبیکا کوچ کرده‌اند، زمینه فیلترینگ اینستاگرام را فراهم کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *