عزم همه جانبه برای حمایت از کارآفرینی در استان البرز

تصویر 1

پیک مگ گزارش می دهد؛

عزم همه جانبه در حمایت از کارآفرینی

در اولین نشست فعالان حوزه کارآفرینی استان البرز

اولین نشست هم اندیشی فعالان حوزه کارآفرینی روز دوشنبه مورخه  ۷ بهمن ماه در خانه استارت آپ کرج با حضور مسئولین دولتی ، نمایندگان دانشگاهها و مراکز آموزشی ، کارآفرینان ، سمنها و سازمانهای خصوصی فعال در حوزه کارآفرینی و مشاغل خانگی برگزار شد.

در این نشست که به ابتکار شرکت نیوا یونیور و شرکت دنیای نقش ماندگار برگزار شد، چندین طرح جهت حمایت از کارآفرینی و مشاغل خانگی در سطح استان ازجمله طرح جامع توسعه مشاغل خانگی به بحث گذاشته شد.

ارائه چندین طرح و راهکار از جانب بخش خصوصی و همچنین حمایت همه جانبه بخشهای دولتی در کنار بحث های فنی و کارشناسی ، مبین عزمی راسخ در توسعه کارآفرینی و مشاغل خانگی استان البرز در این نشست بود.

دکتر مریم اسماعیلی فرد مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری البرز ، ضمن بیان دیدگاه حمایتی استانداری در این مبحث گفت : ما بحث کارآفرینی و مشاغل خانگی را راهکاری موثر جهت ایجاد اشتغال دانسته و از آن حمایت میکنیم.

دکتر پرهام رضایی نسب مدیرتوسعه کارآفرینی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز ضمن حمایت کامل از موضوعات مطروحه ، نقش بخش دولتی را در حوزه کارآفرینی تسهیل گری بیان نموده و افزود : امروز دیدگاه مدیران دولتی از تصدی گری به تسهیل گری تغییر کرده و ما در کنار فعالان حوزه کارآفرینی هستیم ، نه در مقابل آنها !

اولین نشست فعالان حوزه کارآفرینی استان البرز
اولین نشست فعالان حوزه کارآفرینی استان البرز

همچنین معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج با ارائه گزارشی از طرحهای حمایتی از مشاغل خانگی از برگزاری نمایشگاهی در این حوزه تا پایان سال جاری خبر داد.

زارعی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج در خصوص فعالیتهای شهرداری در حمایت از کارآفرینی گفت : مجموعه شهرداری کرج وظایفی فراتر از مدیریت شهری و فنی برای خود متصور است و ما خود را موظف می دانیم تا در عرصه های اجتماعی از جمله مقوله کار و اشتغال خدمتگزار مردم باشیم.

در این نشست همچنین نمایندگانی از مراکز علمی و دانشگاهی استان نیز حضوری مثمر ثمری داشتند.

دکتر رضا مومنی مدیرتوسعه نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری البرز حمایت همه جانبه سازمان متبوع خود را از طرحها و مباحث ارائه شده در این نشست ابراز نموده و آموزش صحیح و اصولی را در حوزه کارآفرینی یک نیاز اساسی برشمرد.

همچنین دکتر ماهرخ فلاحی رئیس هیئت مدیره انجمن زنان کارآفرین ایران ، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیتهای این انجمن در حمایت از زنان کارآفرین گفت : برگزاری چنین جلساتی آینده ای روشن را برای این حوزه ترسیم خواهد کرد.

اولین نشست فعالان حوزه کارآفرینی استان البرز
اولین نشست فعالان حوزه کارآفرینی استان البرز

اولین نشست فعالان حوزه کارآفرینی استان البرز اگرچه اولین قدم در ایجاد حرکتی منسجم و هماهنگ میان بخشهای مختلف دولتی و خصوصی و دانشگاهها و انجمن ها در این مبحث است ، اما قدمی اساسی و محکم به شمار می رود و رایحه خوش تغییر اوضاع اشتغال و اقتصاد خانوارها را در استان البرز به مشام می رساند.

پیک مگ؛ رسانه استارتاپ های ایرانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *