انتشار بدافزارها به بهانه اخبار مهم

گسترش بدافزارها با شیوع کرونا

پخش بدافزارها به بهانه اخبار کوئید ۱۹

سواستفاده هکرها از همه گیر شدن کرونا

خیلی تعجب نکنید. هربار که یک خبر مهم، یک رویداد جهانی یا حتی رویدادهای معمولی ملی مانند بخشودگی مالیات یا جریمه خودرو و… وجود دارد، هکرها از این فرصت استفاده می کنند تا از طریق انتشار یک پست، یک لینک مخرب یا یک اپلیکیشن گوشی تلفن همراه و… در فضای مجازی استفاده کنند تا حملات خود را علیه قربانیان انجام دهند.

این طور که معلوم است همه گیر شدن COVID-19 نیز برای هکرها تفاوتی ندارد.

هکرها و کرونا ویروس

چندین موسسه امنیت سایبری اعلام کرده اند که حملات گسترده ای علیه اهداف مختلف انجام شده است، همه آنها از بیماری همه گیر COVID-19  به عنوان قلاب برای شکار قربانی استفاده می کنند تا قربانیان اجرای بدافزارها را در تلفن همراه یا کامپیوتر خود نادیده بگیرند. این در حالیست که بخش های بزرگی از کره زمین در اثر شیوع کرنا ویروس در حالت نیمه تعطیل است.

FireEye  که یک شرکت خصوصی فعال در عرصه امنیت سایبری در آمریکا است اظهار داشته که در این کارزارها، هدفگیری از طریق هکرها در چین، کره شمالی و روسیه برای ارائه بدافزارهای مختلف سرنوشت ساز بوده است. مدیر ارشد واحد تجزیه و تحلیل اطلاعات FireEye ، گفته است که شاهد آن بوده ایم که از بسیاری کمپین های کرونا ویروس به عنوان یک فریب برای به خطر انداختن رایانه ها و گوشی های تلفن همراه قربانیان سو استفاده می شود.

فراموش نکنیم که هکرها سعی در این دارند که خود را از طریق سو استفاده از نام سازمان ها، موسسات و اشخاص شناخته شده، معتبر نشان دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *