جلسه شورای اداری استان فارس با حضور رییس قوه قضاییه

شورای اداری استان فارس با حضور رییس قوه قضائیه

لزوم توجه به فعالیت های نوآورانه و استارتاپ ها

دکتر عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، در نشست شورای اداری استان فارس که با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد، با بیان اینکه سال‌های نود و هفت و نود و هشت شدت تحریم‌ها افزایش یافت، اظهار داشت: با وجود همه این تحریم‌ها، موفق شدیم در حوزه هدفگذاری برای توسعه استان گام‌های خوبی برداریم، البته بیان این موضوع بدان معنا نیست که در وضعیت مطلوب قرار داریم اما یقین داریم که در مسیر درستی برای رسیدن به وضعیت مطلوب گام برمی‌داریم که توجه و حمایت‌های دستگاه قضا می‌تواند این گام‌ها را استوارتر کند.

شورای اداری استان فارس با حضور رییس قوه قضائیه

اشاره به وضعیت تولید و صنایع توسط استاندار فارس

رحیمی، به اقداماتی که برای تحقق اهداف سال رونق تولید و جهش تولید صورت گرفته نیز اشاره و بیان کرد: استان فارس در حوزه اقتصادی تصمیمات بدیعی اتخاذ کرده است که به‌مثابه الگویی در کشور به‌شمار می‌رود، برای نمونه می‌توان از طرح “به‌علاوه یک” نام برد که در قالب این طرح، هر بنگاه فعال اقتصادی باید یک نفر به نیروی اشتغال خود بیفزاید.

وی ادامه داد: عملیاتی کردن این طرح سبب شد میزان بیکاری در سال نود و هشت ۸.۷ درصد برسد که بیست پله وضعیت بهتر را نسبت به سال‌های قبل از آن را نشان می‌دهد.

استاندار فارس، همچنین به تشکیل ستاد گلخانه‌ها برای غلبه بر بی‌آبی حاصل از یک دهه خشکسالی و نیز اعطای مجوزهای بدون نام در شهرک‌های صنعتی و کشاورزی اشاره کرد که این امر به گسترش سرمایه‌گذاری در استان فارس انجامیده است.

رحیمی، با بیان اینکه تلاش شد بسترهای لازم زیرساختی برای توسعه استان در حد بودجه‌های مصوب و با استفاده ازمنابع مختلف اعم از منابع بانکی و مشارکت‌های مردمی صورت گیرد، گفت: در این زمینه اقداماتی هم برای هدف‌گذاری و تهیه سند پیشران توسعه استان صورت گرفت که به ابلاغ این سند توسط رییس جمهوری منتهی شد، همچنین باید از تحقق هشتاد و پنج درصدی بیست و سه پروژه اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ریزی برای عملیاتی‌کردن یکصد و هفتاد و شش طرح جهش تولید اشاره کرد.

وی با بیان اینکه گام‌هایی برای جلوگیری از تعطیلی کسب‌وکارها در استان فارس نیز برداشت شده، اظهار داشت: در این حوزه صنایع نیمه فعال، به توسعه فعالیت‌ها تشویق شدند، برخی کارخانه‌های تعطیل وارد چرخه تولید شدند و صنایع جدیدی نیز تاسیس شدند که از جمله آنها باید از صنایع آلومینیوم لامرد، احداث سه کارخانه فولاد و نیز راه‌اندازی کارخانه کربنات سدیم در فراشبند و فیروزآباد یاد کرد.

استاندار فارس اضافه کرد: افزون بر این نباید از سهم فعالیت‌های نوآورانه در قالب راه‌اندازی کارخانه نوآوری استان نیز غافل شد که مکانی مناسب برای حضور شرکت‌های نوپا (استارت آپ) و شرکت‌های دانش بنیان است.

رحیمی اظهار داشت: افزایش تولید هنگامی که منجر به مازاد نیاز مصرف داخلی می‌شود، به بازار خارجی نیاز دارد و در بازار خارجی نیز باید بتوانیم بعد از فروش، سرمایه را به کشور بازگردانیم، در همه این موارد نیازمند ترسیم چارچوبی منطقی در زمینه اقتصاد کشور هستیم.

رحیمی در بخشی دیگر  حمایت از سرمایه‌گذاری، اجرای برنامه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را خواستار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *